O nas

Lokalna manufaktura

Jesteśmy lokalną manufakturą z głęboko zakorzenionymi tradycjami szewskimi. Jak każda piękna historia, historia BOTIMO ma swój początek za siedmioma górami i za siedmioma lasami. Dosłownie! Siedzibą marki jest uroczy Stanisław Dolny To tu, w tych cudownych okolicznościach przyrody, powstają nasze kolekcje obuwia ze skóry naturalnej. Botimo to brand obuwniczy, oparty na najlepszych tradycjach szewskich, zarządzany w sposób nowoczesny i zrównoważony.

Staramy się tworzyć odpowiedzialny biznes, budując silną, polską markę dzień po dniu. Chcemy, aby konsument miał wybór i pomagamy mu podjąć najlepszą z możliwych decyzji. Wiemy co robimy i robimy to dobrze, wciąż dopasowując się do zasad rynku komercyjnego, jednocześnie odpowiadając na potrzeby naszych klientów. Nie oznacza to jednak ślepego pędu za trendami. Botimo, to marka odpowiedzialna społecznie i ekologicznie. Naszym wyróżnikiem są krótkie serie obuwia ze skóry naturalnej przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości produkcji modeli bestsellerowych. Wszystko po to, aby uniknąć nadwyżek produkcyjnych i zminimalizować konieczność utylizacji odpadów.

Nasze kolekcje to nowoczesna klasyka, użyteczny design, modowy minimalizm a przede wszystkim komfort noszenia. Wszystkie buty są wykonane ze skóry naturalnej. Komponety niezbędne do produkcji obuwia pochodzą z rynku lokalnego, dzięki temu znamy ich pochodzenie oraz sposób wytwarzania. Stawiamy na rozwój naszego, najbliższego otoczenia biznesowego. Botimo to, co najważniejsze w całej tej historii, zgrany zespół ludzi, który codziennie pracuje nad tym, aby trafił do Ciebie produkt najwyższej jakości, najszybciej jak się da. Lubimy się i szanujemy na wzajem, dlatego nasza marka staje się silniejsza każdego dnia. Relacje międzyludzkie - wewnątrz zespołu jak i z klientami czy kontrahentami, to naszym zdaniem podstawa zaufanego, silnego brandu.

Nasza misja

Odpowiedzialny i zrównoważony biznes

Chcemy aby nasze obuwie, powstające w duchu polskich tradycji rzemieślniczych, było konkurencyjne na rynku obuwniczym. Zależy nam, aby nasze wartości takie jak, szacunek dla ludzkiej pracy, poszanowanie środowiska naturalnego oraz otoczenia biznesowego, stały się wartościami uniwersalnymi, wdrażanymi w życie codziennie a nie jedynie wypunktowanymi wyróżnikami poszczególnych marek. Pragniemy funkcjonować w środowisku zdrowej konkurencji oraz z poszanowaniem otaczającej nas natury.

Ludzki biznes

W Botimo udział maszyn w procesie produkcji jest niewielki i pozwala usprawnić naszą pracę. W naszych warsztatach maszyny jedynie wspierają pracę człowieka. Tradycyjny proces tworzenia butów jest dla nas bardzo ważny. Dzięki zastosowaniu pracy ludzkich rąk, możemy dla Ciebie stworzyć buty dopracowane w każdym szczególe. Taka organizacja pracy pozwala nam na kultywowanie najlepszych tradycji szewskich oraz kontrolować każdy etap produkcji. Dzięki zastosowaniu tradycyjnej lini produkcyjnej, gdzie praca ludzka jest podstawą, wraz z rozwojem potrzebujemy tworzyć nowe miejsca pracy. Dzięki funkcjonowaniu w środowisku, gdzie zagęszczenie warsztatów szewskich jest najwyższy w Polsce, możemy współpracować z doświadczonymi rzemieślnikami i prawdziwymi pasjonatami. Prowadzimy biznes odpowiedzialny społecznie.

Ekologia

Pomagamy lasom wzrastać

"Nie musisz sadzić drzew i lasu. Wystarczy oddać przyrodzie skrawki łąk, pól i mokradeł. Las urządzi się sam, pod warunkiem, że pomożesz nam wykupić ziemię, gdzie urośnie wieczny las." Produkcja odzieży i obuwia odpowiada bowiem za 10% emisji gazów cieplarnianych na świecie. To więcej niż z transportu lotniczego i morskiego łącznie. Wiemy o tym. Nie podoba nam się to. Dlatego postanowiliśmy działać! Wpieramy piękną inicjatywę ekologiczną i przekazujemy 1% ceny od każdej sprzedanej pary butów dla Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego. Serdecznie zapraszamy na stronę naszego partnera i dowiedz się więcej o tej inicjatywie. Jednak to nie koniec. Wraz z naszymi producentami zrzeszonymi w PGPO, edukujemy konsumentów. Realizując naszą misję, informujemy o tym, że nasze buty zostały wytworzone lokalnie. Kupując na Botimo.pl masz pewność, że kupujesz w 100% polskie obuwie, wykonane z najwyższej jakości skóry naturalnej. Dzięki temu, że produkujemy w Małopolsce i wysyłamy Wasze paczki z lokalnego magazynu, paczka z Botimo.pl do Twojego domu pokonuje mniejszą odległość, a dzięki temu możemy zredukować pozostawiany ślad węglowy. Dodatkowo musisz wiedzieć o tym, że skórzane obuwie jest dużo trwalsze niż inne. Skórę naturalną, z której produkujemy nasze buty, możesz łatwo odnowić i zregenerować, co pozwoli Ci cieszyć się dłużej ulubioną parą butów i kupować mniej. Kupuj odpowiedzialnie! My dołożymy wszelkich starań, aby Twój wybór miał pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz rozwój lokalnego biznesu.

close

Lista życzeń